Необичен стајлинг: Ријана како да спои две сакоа за да ги носи како фустан

Ријана е нескротлива модна експериментаторка. Музичката ѕвезда вчера беше фотографирана во Њујорк во необичен стајлинг.

Имено, Ријана како да спои две широки сакоа за да ги носи наместо фустан.

РијанаРијанаРијанаРијанаРијана

Волуменозната креација доаѓа од модниот бренд Luar.

РијанаРијанаРијана

Низ проѕирната чанта на Ријана се ѕиркаше блескава чантичка која наликува на купче од банкноти. Чантичката е дел од колекцијата на Џудит Либер и Александар Ванг и чини 5.000 долари.

РијанаРијанаИстата чантичка, која веќе е распродадена, Бијонсе ја носеше на неодамнешниот хуманитарен концерт на Tidal.Ријана

Ријана

Извор – http://www.femina.mk/

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели