Најмалку тројца загинати во пукање во училиште во Калифорнија

Најмалку три лица загинаа во пукање кое што се случило во основно училиште во Калифорнија, известуваат западните медиуми.
Од канцеларијата на шерифот на Техама објавија дека помеѓу загинатите е и напаѓачот, кој што отворил оган врз основното училиште.
Според информациите напаѓачот бил застрелан од страна на полицијата, а неколку ученици биле повредени и однесени на болница, додека останатите биле евакуирани.

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели