Моќни фотографии кои докажуваат дека свадбата најдобро се овековечува преку емотивни и спонтани моменти

Moment Junkie (зависник од моменти) е описот кој себеси си го припишува секој член од тимот од фотографи кој е специјализиран за „ловење“ на најемотивните, највпечатливите и најсмешните моменти од свадбените церемонии.

Зависници од моменти

Неколкуте млади ентузијасти во областа на свадбените фотографии и новинарство, за време на нивните професионални почетоци, дошле до заклучок дека најубавите фотографии се оние кои засекогаш „заробуваат“ еден момент на среќа, нежност и љубов.

Од тој момент одлучиле да се фокусираат на моментите кои меѓусебно ги споделуваат луѓето за време на свадбите, сеедно дали тие моменти се смешни, среќни или понекогаш тажни.

Талентираните фотографи сфатиле дека најголема уметничка, но и емотивна вредност имаат токму оние фотографии кои се спонтани и кои ни покажуваат како се чувствуваме, а не како изгледаме во тој момент.

Зависници од моментиЗависници од моменти

Погледнете некои од фотографиите на зависниците од моменти и приказните што се кријат зад нив:

Свадбени фотографииЗетот и невестата се сретнуваат на денот на нивната свадба, во домот на невестата, кога церемонијата сѐ уште не е започната.Свадбени фотографииСите погледи се свртени кон невестата, освен погледот на гордата мајка на зетот, која го гледа својот син.Свадбени фотографии

Погледот на таткото кога за првпат ќе ја здогледа својата ќерка во невестински фустан.

Свадбени фотографии

Гостинката го фати букетот и во истиот момент одлучи дека сака да ѝ го подари на друга девојка.

Свадбени фотографии

Емотивниот момент помеѓу брат и сестра за време на свадбената прослава.

Свадбени фотографии

Младенците биле несреќни поради тоа што започнало да врне. Фотографот излегол надвор со чадор за да провери дали дождот намалил, а кога се свртил забележал дека и тие истрчале по него.

Свадбени фотографии

Првиот поглед помеѓу зетот и невестата на денот на нивната свадба секогаш крие најмногу убавина и емоција.

Свадбени фотографии

Невестата забележа дека пристигнуваат нејзините другарки и истрча кон прозорецот за да ги поздрави.

Свадбени фотографии

Болниот татко ја прегрнува својата ќерка додека зад него стојат докторите и надгледуваат. Церемонијата се одржа во болница.

Свадбени фотографии

Реакцијата на братот кога првпат ја виде својата помлада сестра во невестинскиот фустан.

Зависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моментиЗависници од моменти

Зависници од моменти

Извор – http://www.femina.mk/

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели