Мнозинството се обидува да обезбеди кворум за седницата на која треба да биде изгласан новиот јавен обвинител

Мнозинството повеќе од 1 час се обидува да обезбеди кворум за седницата на која треба да биде изгласан новиот државен јавен обвинител.
На седницата, покрај оваа точка, се и измените на законот за Судскиот совет, предлог-законот за заштита на сведоци, укинувањето на Советот за факти, како и одлуката за повисоката акциза.
На дневниот ред е и именувањето на заменици на генералниот секретар на Собранието.
В.М.
Извор: Макфакс

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели