Маж го прикажува животот со саканата сопруга низ забавни илустрации

Артист од Тел Авив создава забавни илустрации во кои ќе се пронајдат речиси сите оние кои се во долга врска или брак.

Јехуда Ади Девир во своите цртежи ги прикажува секојдневните авантури со сопругата Маја. Неговата креативност и искреноста го привлекоа вниманието на стотици илјади корисници на Instagram и досега него го следат над 700.000 лица.

НЕЈЗИНАТА КОСА Е НАСЕКАДЕ

Илустрации

ГОДИШНИНА

Илустрации

НЕМА ШТО ДА НОСАМ

Илустрации

ПО ДОЛГА РАСПРАВИЈА

Илустрации

КУПИВМЕ СПРАВА ЗА ВЕЖБАЊЕ

Илустрации

КОМАРЦИ

Илустрации

ОГЛЕДАЛЦЕ, ОГЛЕДАЛЦЕ

Илустрации

ИСТОТО ПОТСТРИЖУВАЊЕ, ИСТАТА ПРИКАЗНА

Илустрации

РОДЕНДЕНСКО УТРО

Илустрации

ГОСПОДИН ГУШКАЧ

Илустрации

ЖЕНИТЕ ЗНААТ НАЈДОБРО

Илустрации

„GAME OF THRONES“ МАРАТОН

Илустрации

БЕЗБЕДНОСТА НА ПРВО МЕСТО!

Илустрации

НА ЗДРАВЈЕ!

Илустрации

МОЖАМ ДА ПРЕСТАНАМ КОГА САКАМ

Илустрации

ИСЦРПЕНОСТ

Илустрации

ПРОВЕРКА НА МИРИЗБА

ИлустрацииИлустрацииИлустрацииИлустрации

Парот ја прикажува и реалната верзија на илустрациите.

ПОСЛЕДИЦИ ОД ПРАЗНИЦИТЕ

Илустрации

СЕЛФИ!

Илустрации

ДЕН НА ВЉУБЕНИТЕ

Илустрации

МОЈАТА ЖЕНА-ИСТРЕБУВАЧ

ИлустрацииИлустрации

Извор – http://www.femina.mk/

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели