Маж физички нападнат од три непознати лица

Четириесет и тригодишниот Ш.С. бил физички нападнат на улица „Кеј 13-ти Ноември“, од страна на три непознати лица, со повеќе удари со  тупаници во пределот на лицето и телото.
Притоа, тој се здобил со видливи повреди во пределот на главата и скршен заб на горната вилица.
Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
Извор: Макфакс

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели