Кружат гласини: Бела Хадид и Дрејк веќе 4 месеци се заедно?

Откако Дрејк ѝ приреди роденденска забава на Бела Хадид минатата недела во локал во Њујорк, гласините за нивната романса почнаа да се загреваат.

kruzat-glasini-bela-hadid-i-drejk-veke-4-meseci-se-zaedno-01.jpg

Life & Style Weekly наводно најде извор кој ја потврди врската помеѓу раперот и супермоделот.

„Започна како повремено гледање, меѓутоа сега се сериозни. Се состануваат и излегуваат на романтични вечери со месеци.“

„Бела падна на гестот кога ѝ приреди роденденска забава. Сметаше дека е супер романтично,“ додава изворот.

kruzat-glasini-bela-hadid-i-drejk-veke-4-meseci-se-zaedno-02.jpg

Дрејк и Бела се знаат веќе неколку години, дури пред кариерата на Бела да тргне во нагорна граница.

Фотката е од 2014-та година.

kruzat-glasini-bela-hadid-i-drejk-veke-4-meseci-se-zaedno-03.jpg

По врската со Абел од The Weeknd, Бела не беше поврзувана со славни мажи, додека Дрејк во последниве неколку месеци ја обнови врската со Ријана, а имаше и краток љубовен спој со Џеј Ло.

Извор – http://www.crnobelo.com/

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели