Кирацовски: Kандидат за градоначалник на Општина Битола е Наташа Петровска

Попладнево на социјалната мрежа Фејзбук, Генералниот секретар на СДСМ, Александа Кирацовски ја соопшти официјалната одлука за кандидат за градоначалник на Општина Битола.

Како што пишува Кирацовски, кандидат за градоначалник од редовите на СДСМ ќе биде досегашниот координатор на советничката група на СДСМ во Советот на Општината,
професорката Наташа Петровска.

Драги битолчани,Како Генерален секретар на СДСМ, кој потекнува од Битола, со задоволство сакам да ви ја соопштам официј…

Posted by Aleksandar Kiracovski on Saturday, September 9, 2017

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели