Кина: Уапсени осомничени за злоставување на деца во градинка

Полицијата во Кина денеска уапси жена осомничена за злоставуање на деца во градинка во Пекинг. Овој случај предизвика голем гнев кај кинеската нација.
Во пекиншката област Чаојанг, полицијата соопштила дека истрагата за злоставување во градинката на компанијата РЈБ со седиште во Пекинг, резултирала со апсење на 22 годишна жена осомнична за злоставување.
Извор: Макфакс

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели