Какво капче ви стои според обликот на лицето?

Сезоната на платени капи и зимски шешири трае веќе неколку недели наназад.

kakvo-kapce-vi-stoi-spored-oblikot-na-liceto-001.jpg

Но, дали го носите моделот кој е во тренд или оној кој ви одговара со обликот на лицето?

Секогаш е добро да го одберете второто.

За да не се двоумите што ви прилега, а што да избегнувате, послужете се со овој краток водич:

kakvo-kapce-vi-stoi-spored-oblikot-na-liceto-1.jpg

kakvo-kapce-vi-stoi-spored-oblikot-na-liceto-2.jpg

kakvo-kapce-vi-stoi-spored-oblikot-na-liceto-3.jpg

kakvo-kapce-vi-stoi-spored-oblikot-na-liceto-4.jpg

kakvo-kapce-vi-stoi-spored-oblikot-na-liceto-5.jpg

Извор – http://www.crnobelo.com/

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели