Изменет сообраќаен режим од утре на патот од Струга кон „Ќафасан“

АМСМ информира дека на магистралниот пат А2, делница Струга – граничен премин „Ќафасан“ утре во 14 часот почнува измената на возниот режим за сообраќај која ќе трае до завршување на градежните работи.
Од АМСМ исто така информираат дека попладнево ообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Влажни коловози се бележат на повисоките планински и осојничави места.
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.
Извор: Макфакс

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели