Италијанската полиција заплени 2,4 тони албанска марихуана

Полицијата во италијанскиот град Равена заплени над 2,4 тони мархуана по потекло од Албанија, што претставува најголемо количество на оваа дрога запеленето досега во градот.
Во акцијата, покрај марихуаната, запленети се и 64 килограми хашиш, како и четири литри масло од хашиш.
Уапсени се тројца албански државјани на возраст од 53, 27 и 21 година, како и еден 26-годишен Италијанец.

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели