Хороскоп кој ја открива сржта на секој знак: Се што треба да знаете за вашиот знак

Секој хороскопски знак има карактеристични црти на личноста, кои ги одредуваат неговите приоритети во животот. Експертите од областа на астрологијата веруваат дека за тоа е „виновна“ положбата на планетите во моментот на вашето раѓање и поради тоа секој од нас се разликува, дури и кога сме родени под ист хороскопски знак.

Овен

Мисли – многу

Зборува – малку

Работи – вредно

Бик

Мисли – за сѐ

Зборува – убедливо

Работи – без подготовки

Близнаци

Мисли – за себе

Зборува – што мисли

Работи – смета дека работи многу добро

Рак

Мисли – постојано

Зборува -допадливо

Работи – што ќе му се каже

Лав

Мисли – точно

Зборува – премногу

Работи-она од што не може да зибега

Девица

Мисли – на една работа

Зборува – точни

Работи – тоа што му се допаѓа

Шкорпија

Мисли – сконцентрирано

Зборува – искрено

Работи – што му се допаѓа

Стрелец

Мисли – паметно

Зборува – без престан

Работи – она што го знае

Водолија

Мисли – на тоа што треба да го заврши

Зборува – ако е потребно

Работи – подобро од останатите

Риби

Мисли – она штоникој не го знае

Зборува – сака да паметува

Работи – тоа што дава чувство на слобода

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели