Голем прилив на бегалци на грчките острови

На грчките острови овој месец пристигнале 1.599 мигранти и бегалци, што покажува дека приливот на нови мигранти се уште е голем, соопштија денеска локалните власти.
За 14 дена на Лезбос пристигнале илјада мигранти, на Хиос 485 и на Самос се регистрирани 114 нови бегалци.

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели