Германија: Автомобил влетал во група пешаци

Најмалку шест лица се повредени, откако маж со автомобил влетал во група пешаци во германскиот град Кукшавен, западно од Хамбург.
Германската полиција соопшти дека две лица се здобиле со тешки, а четири со поледни повреди и дека за случајот приведен е 29 годишен возач.
Од полицијата наведуваат дека возачот бил во видно алкохолизирана состојба, но не ја исклучуваат можноста дека тој намерно удрил во пешаците.
 
Извор: Макфакс

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели