Генијално – ставил таблета за миење садови во машина за перење на висока температура

Денес не можеме да си го замислиме животот без машина за перење алишта. Меѓутоа, често забораваме дека и на таа машина ѝ е потребно повремено чистење.

Ако чувствувате дека вашата машина има непријатен мирис, време е да примените еден сјаен трик.

Најпрво, проверете го филтерот и исчистете го ако е валкан, за да не дојде до запушување и поплава.

Потоа, земете таблета која инаку ја ставате во машината за садови и ставете ја во делот за ставање детергент за перење.

Подесете го програматорот на 60 степени, а потоа пуштете ја празната машина да пере. Резултатите се сјајни. Машината одвнатре ќе биде совршени исчистена, а непријатниот мирис ќе исчезне.

Погледнете ги деталите:

www.youtube.com/watch?time_continue=74&v=7p6MnQCM8bU

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели