ФОТО: Петровска преку црвен килим ја презеде градоначалничката фотеља

Поминувајќи низ црвениот килим и поздравувајќи се со дел од вработените градоначалничката Наташа Петровска денеска  и официјално ја превзеде градоначалничката фотеља.

Вработените ја пречекаа со букет цвеќе и аплаузи на влезот од зградата.
Во кабинетот ја пречека екс градоначакникот Талески посакувајќи и добредојде и успешни проекти.
ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели