ФОТО: Пет мина повредени во Штип – паднало стакло од детска игротека

Повредени се петмина гости на кафуле во штипската населба Сењак, откако врз нив паднало стакло од детската игротека во зградата на Роби.

Image may contain: one or more peopleImage may contain: outdoorImage may contain: outdoorImage may contain: one or more people and outdoor

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели