ФОТО: Анџелина Џоли со двете ќерки Захара и Шајло на премиера

HOLLYWOOD, CA - OCTOBER 20: Shiloh Jolie-Pitt, Angelina Jolie and Zahara Jolie-Pitt attend the Premiere Of Gkids' "The Breadwinner" at TCL Chinese 6 Theatres on October 20, 2017 in Hollywood, California. (Photo by Neilson Barnard/Getty Images)

Анџелина Џоли присуствуваше на холивудската премиера на „The Breadwinner“ заедно со две од своите три ќерки.

Анџелина Џоли

42-годишната актерка носеше бела креација од руската дизајнерка Улјана Сергеенко, 12-годишната Захара избра црн фустан, додека 11-годишната Шајло се појави во црна комбинација во машки стил.

Анџелина ЏолиАнџелина ЏолиАнџелина ЏолиАнџелина Џоли

На синиот тепих, тие позираа и со актерката Сара Чодри.

Анџелина ЏолиАнџелина ЏолиАнџелина ЏолиАнџелина ЏолиАнџелина ЏолиАнџелина ЏолиАнџелина Џоли

Џоли влезе во улогата на продуцент за „The Breadwinner“. Анимираниот филм следи девојче кое си ја отсекува долгата коса и се маскира во момче за да може да се грижи за семејството и повторно да се сретне со својот татко кој е уапсен од Талибанците.

Извор – http://www.femina.mk/

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели