Фановите загрижени: Бали Бег заврши во болница

Популарниот Турски актер Бурак Озчивит, кого женската публика го знае како  убавецот Бали Бег од серијата ,,Сулејман Величествениот” , се повредил при снимање на филмот „Кан феда” .
Тој го повредил глуждот при снимање на сцана со борба, а како што му рекле докторите ќе мора да лежи најмалку еден месец. Во една сцена со борба со колегата Керем Бурсин, Озчивит незгодно паднал и завршил во болница .
Веста ги вознемири бројните обожавателки на Бали бег, кои му посакуваат побрз опоравување на социјалните мрежи .

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели