Ексклузивно видео од Солун: Грујевски и Бошковски од Суд во полициско комбе

Откако солунскиот суд одобри екстрадиција за двајцата поранешни началници на УБК, Горан Грујевски и Никола Бошковски, тие беа изнесени од солунскиот суд и беа внесени во полициско комбе.

Како што ексклузивно објави Телевизија 24, Судот одобри екстрадиција за двајцата поранешни началници по што тие поднеле жалба против одлуката.

Грујевски и Бошковски беа уапсени во октомври на аеродромот во Солун при обид со лажни бугарски пасоши да заминат со авион за Будимпешта.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели