Двајца загинати при пад на авион

Два лица загинаа денеска при уривање на товарен авион од типот Ц-130 на Националната гарда на САД во близина на аеродромот во градот Савана во американската сојузна држава Џорџија.

Локалната агенција за вонредни состојби на округот Четем информира дека авионот се урнал покрај крстосница на два автопати.

Засега нема информации за причините за падот на авионот.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели