Драматични и уникатни фустани за дами кои обожаваат креации со wow-ефект

Саид Кобеиси е миленикот на дамите кои не се плашат да застанат во центарот на вниманието. Во ателјето на либанскиот дизајнер се „раѓаат“ креации со wow-ефект кои пленат со комплексните декорации и раскошните силуети.

Неговата актуелна колекција висока мода е насловена „Whispers of the Sea“, а е инспирирана од волшебниот подводен свет. Магични школки, прекрасни бисери и морски коњчиња и ѕвезди носат динамика на фустаните и комбинезоните со богати текстури.

Креации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид КобеисиКреации на Саид Кобеиси

Извор – http://www.femina.mk/

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели