Додик: Босна и Херцеговина е невозможна држава

Босна и Херцеговина е невозможна држава, но опстојува благодарејќи на притисоците на меѓународната заедница, изјави синоќа претседателот на Република Српска, Милорад Додик.
Гостувајќи во емисија на српската државна телевизија РТС, Додик нагласи дека босанските Срби биле присилени да го прифатат Дејтонскиот мировен договор и „неметнатите решенија“, иако никогаш не сакале да живеат во државата Босна и Херцеговина.

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели