Џорџ Клуни со Амал и нејзината мајка на црвениот тепих во Лос Анџелес

На премиерата на неговиот најнов филм, Џорџ Клуни беше придружуван од сопругата Амал и нејзината мајка Барија Аламудин.

56-годишниот актер и режисер гордо позираше со двете дами на црвениот тепих во Лос Анџелес, по повод премиерното прикажување на „Suburbicon“.

Џорџ и Амал КлуниЏорџ и Амал КлуниЏорџ и Амал КлуниЏорџ и Амал КлуниЏорџ и Амал КлуниЏорџ и Амал КлуниЏорџ и Амал КлуниЏорџ и Амал КлуниЏорџ и Амал КлуниЏорџ и Амал КлуниЏорџ и Амал КлуниЏорџ и Амал КлуниЏорџ и Амал КлуниЏорџ и Амал Клуни

Клуни, кој е режисер на филмот, позираше и со Џулиен Мур и Мет Дејмон, кои ги имаат главните улоги.

Џорџ и Амал КлуниЏорџ и Амал КлуниЏорџ и Амал КлуниЏорџ и Амал КлуниЏорџ и Амал Клуни

Извор – http://www.femina.mk/

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели