Белата куќа ќе ја забрани употребата на личните телефони во Западното крило

Белата куќа од идната недела ќе воведе забрана за користење на личните мобилни телефони на вработените и посетителите во Западното крило.
Ова го соопшти портпаролката на Белата куќа, Сара Хакаби Сендерс. Таа објаснува дека ова го решиле поради загриженост дека протекуваат информации и безбедноста мора да се зголеми.
 

Извор: Макфакс

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели