Апокалиптички слики од Задар – улиците се претворени во реки

Поројни дождови го зафатија Задар. Жителите паметат вакво нешто во последните 30 години. Поплавени се куќи, трговски центри, гробишта…

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели