„Ајрон мејден“ следната година на европска турнеја

Групата „Ајрон мејден“ (Iron Maiden) следната година тргнува на европска турнеја наречена „Legacy of The Beast“.
Турнејата ја стартугаат во Талин, Естонија на 26 мај, а завршува во О2 арената во Лондон на 10 август.
На Балканот, Мејден ќе свират во Атина на 20 јули, во Пловдив на 22 јули и во Загреб на 24 јули.

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели