АЕК ќе анализира дали треба да се доградува антенскиот столб на Водно

Агенцијата за економски комуникации има рок од 1 месец да направи детаљна анализа за оправданоста на изградбата на антенскиот столб на Водно.

Тоа им е наложено со одлука на Владата донесена на денешната седница. Владата побара да се види оправданоста за изградбата на столбот или тие средства да се пренаменат за други потреби на граѓаните, соопшти портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели