9 причини заради кои може да ве остави дури и девојката која ве сака повеќе од сè на светот

Мажите веруваат дека кога еднаш ќе ја освојат жената, повеќе нема потреба да се докажуваат пред неа.

9-pricini-zaradi-koi-moze-da-ve-ostavi-duri-i-devojkata-koja-ve-saka-povekje-od-se-na-svetot-001.jpg

Но, следи изненадување – очекувајте заминување и гласно трескање на вратата доколку ги правите овие 9 работи.

Колку и да ве сака, тие ќе ја натераат да си замине од вас:

1. Не чувствува дека има поддршка и грижа од ваша страна

9-pricini-zaradi-koi-moze-da-ve-ostavi-duri-i-devojkata-koja-ve-saka-povekje-od-se-na-svetot-01.jpg

2. Изморена е од тоа да ги исполнува вашите очекувања (и постојано да не е доволно добра)

9-pricini-zaradi-koi-moze-da-ve-ostavi-duri-i-devojkata-koja-ve-saka-povekje-od-se-na-svetot-02.jpg

3. Чувствува дека не е единствена

9-pricini-zaradi-koi-moze-da-ve-ostavi-duri-i-devojkata-koja-ve-saka-povekje-od-se-na-svetot-03.jpg

4. Изморена е од вашата недоверба и постојана контрола

9-pricini-zaradi-koi-moze-da-ve-ostavi-duri-i-devojkata-koja-ve-saka-povekje-od-se-na-svetot-04.jpg

5. Вие сте изворот на негативности

9-pricini-zaradi-koi-moze-da-ve-ostavi-duri-i-devojkata-koja-ve-saka-povekje-od-se-na-svetot-05.jpg

6. Потекнувате од комплетно различни светови

9-pricini-zaradi-koi-moze-da-ve-ostavi-duri-i-devojkata-koja-ve-saka-povekje-od-se-na-svetot-06.jpg

7. Детинести сте и никогаш не планирате да пораснете

9-pricini-zaradi-koi-moze-da-ve-ostavi-duri-i-devojkata-koja-ve-saka-povekje-od-se-na-svetot-07.jpg

8. Не сте сигурни што сакате и таа го забележува тоа бидејќи не си стоите на зборот

9-pricini-zaradi-koi-moze-da-ve-ostavi-duri-i-devojkata-koja-ve-saka-povekje-od-se-na-svetot-08.jpg

9. Плановите за иднината не ви се поклопуваат

9-pricini-zaradi-koi-moze-da-ve-ostavi-duri-i-devojkata-koja-ve-saka-povekje-od-se-na-svetot-09.jpg

Извор – http://www.crnobelo.com/

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели