87-годишен старец починал по пад од јаболкница

Берејќи јаболка 87-годишен старец паднал ид дрвото и од повредите починал во болница.
Од МВР информираат дека утрово, 45 минути по полноќ, било пријавено дека во Ургентниот центар-Скопје, во КАРИЛ вечра околу 15 часот бил донесен К.М. од Скопје, кој се здобил со повреди од пад од дрво, по што починал.
По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

Powered by WPeMatico

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели