5 карирани палта што ги сакаме оваа сезона

Модните трендови за сезоната есен/зима 2017 ги форсираат карираните модни парчиња, а меѓу нив главниот збор го имаат карираните костуми и палтата.

Карираните палта отсекогаш биле омилено парче гардероба во есенскиот гардеробер, но оваа есен тие се враќаат на модната сцена на голема врата.

Ги наоѓаме во колекциите на луксузните модни марки како и во продавниците на популарните „хај-стрит“ брендови. Сепак, се одлучивме за 5 наши фаворити.

Проверете каде може да ги купите.

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели