15 чувари наспроти еден затвореник, физичка пресметка неизвесна до самиот крај!

Во затворот Чикаго е снимена нереална пресметка помеѓу 15 чувари и еден затвореник. Она што е уште поневеројатно е дека физичката пресметка била неизвесна до самиот крај.

Се почнало најпрвин помеѓу затвореникот и двајца полицајци, додека физичката пресметка не преминала во масовна. Било потребно сите да се здружат за да го совладаат затвореникот.

Тактиките биле различки од фаќање и буткање на земја до скокање на нозете на затвореникот.  Дури во еден момент тој се ослободил и направил се да избега.

Полицајците притрчале еден на друг во помош па дури употребиле и солзавец.

Погледнете го видеото:

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели