10-те најсекси хотелски соби во кои ќе посакате да останете засекогаш

Постојат хотелски соби кои се создадени за романтика и вистинско уживање. Престојот во нив е уникатно доживување кое не може да се спореди со ништо друго.

10-te-najseksi-hotelski-sobi-vo-koi-kje-posakate-da-ostanete-zasekogash-01.jpg

Mr. and Mrs. Smith е веб-сајт кој го сочинуваат љубители и експерти за патување. Тие секоја година одбираат најдобри места за патување низ светот во повеќе категории, меѓу кои и најсекси хотелска соба.

Од авантуристичка соба во колиба во Јужна Африка, па сè до класичен француски апартман во Париз, еве ги номинираните за 10-те најсекси хотелски соби во светот за оваа година:

Soneva Jani, Малдиви

10-te-najseksi-hotelski-sobi-vo-koi-kje-posakate-da-ostanete-zasekogash-02.jpg

Cap Rocat, Мајорка- Шпанија

10-te-najseksi-hotelski-sobi-vo-koi-kje-posakate-da-ostanete-zasekogash-03.jpg

Lion Sands, Јужна Африка

10-te-najseksi-hotelski-sobi-vo-koi-kje-posakate-da-ostanete-zasekogash-04.jpg

Nihi Sumba Island, Сумба – Индонезија

10-te-najseksi-hotelski-sobi-vo-koi-kje-posakate-da-ostanete-zasekogash-05.jpg

La Reserve Hotel & Spa, Париз – Франција

10-te-najseksi-hotelski-sobi-vo-koi-kje-posakate-da-ostanete-zasekogash-06.jpg

Spicers Sangoma Retreat, Австралија

10-te-najseksi-hotelski-sobi-vo-koi-kje-posakate-da-ostanete-zasekogash-07.jpg

Il Sereno, на езерото Комо – Италија

10-te-najseksi-hotelski-sobi-vo-koi-kje-posakate-da-ostanete-zasekogash-08.jpg

The Franklin, Лондон – Англија

10-te-najseksi-hotelski-sobi-vo-koi-kje-posakate-da-ostanete-zasekogash-09.jpg

Be Tulum, Ривиера Маја – Мексико

10-te-najseksi-hotelski-sobi-vo-koi-kje-posakate-da-ostanete-zasekogash-10.jpg

Palazzo Margherita, Басиликата – Италија

10-te-najseksi-hotelski-sobi-vo-koi-kje-posakate-da-ostanete-zasekogash-11.jpg

Извор – http://www.crnobelo.com/

ТВ Орбис - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Сподели