Запознајте ја Сесилија Коронадо, сопругата на Мануел од „Млади бунтовници“ (фото)

Серијата „Млади бунтовници“ беше вистински хит во времето на нејзиното емитување, а ликовите во неа останаа запомнети.

zapoznajte-ja-sesilija-koronado-soprugata-na-manuel-od-mladi-buntovnici-foto-01.jpg

Се сеќавате ли на слаткото момче Мануел Агире од серијата „Млади бунтовници“, која започна со снимање во 2002 година? Некогашното телевизиско момче на Миа Колучи денес има 34 години, сопруга и дете.

zapoznajte-ja-sesilija-koronado-soprugata-na-manuel-od-mladi-buntovnici-foto-05.jpg

zapoznajte-ja-sesilija-koronado-soprugata-na-manuel-od-mladi-buntovnici-foto-04.jpg

Фелипе Коломбо сè уште се занимава со актерство и музика, а работи и како радио водител.

Актерот со аргентинско-мексиканско потекло е во брак со Сесилија Коронадо и имаат 8-годишна ќерка.

zapoznajte-ja-sesilija-koronado-soprugata-na-manuel-od-mladi-buntovnici-foto-02.jpg

zapoznajte-ja-sesilija-koronado-soprugata-na-manuel-od-mladi-buntovnici-foto-03.jpg

Сесилија работи како моден дизајнер и консултант, a една од нејзините активности е и изработка на накит.

Еве дел од најновите фотки на Сесилија на Инстаграм:

Извор – http://www.crnobelo.com/
Сподели