ВИДЕО: Гром погоди патнички авион за време на полетувањето

Авион на холандската авиокомпанија КЛМ го погоди гром во текот на полетувањето од аеродромот во Амстердам.

За среќа никој од патниците и членовите на екипажот во Боингот 777 не беше повреден.
Видеото од полетувањето за брзо време се прошири по социјалните мрежи.

Powered by WPeMatico

Сподели