Сè за внимание! Рита Ора ги покажа гаќичките на црвениот тепих облечена во бањарка и со крпа на главата

Рита Ора изненади милиони гледачи на MTV EMA 2017. На црвениот тепих во Лондон, славната пејачка зачекори во мошне необичен „стајлинг“.

26-годишната изведувачка, која по потекло е од Косово, позираше пред фоторепортерите во бела долга бањарка која не ги сокри нејзините гаќички. На главата таа носеше замотана крпа, исто како штотуку да излегла од под туш.

Целиот изглед беше надополнет со елегантни бели салонки и блескав накит.

Рита ОраРита ОраРита ОраРита ОраРита ОраРита ОраРита ОраРита ОраРита Ора

И на самата сцена таа се појави по бањарка.

Рита ОраРита ОраРита ОраРита Ора

Постапката на Ора, која беше водителка на манифестацијата, наиде на многу негативни реакции.

Извор – http://www.femina.mk/

Сподели