Рахој: Шпанија нема да се подели

Рахој: Шпанија нема да се подели

Шпанија нема да биде поделена, изјави шпанскиот премиер Маријано Рахој  по каталонскиот референдум за независност, за германската “Велт”.

Во интервју за германскиот весник, Рахоје на прашањето дали постои ризик да се подели на Шпанија, одговорил дека таква опасност не постои, пренесе Ројтерс.

Извор – http://makfax.com.mk/

Сподели