Најпиратирани филмови на неделата

Втора недела по ред на врвот на листата 10 најпиратирани филмови на BitTorrent се наоѓа „Spider-Man: Homecoming“.

По него на второ место е „War for the Planet of the Apes“, а топ тројката ја заокружува „Baby Driver“ кој минатата недела беше втор.

Неделава има три нови филмови меѓу десетте најпиратирани, а вака изгледа Топ 10 листата:

1. Spider-Man: Homecoming     

2. War for the Planet of the Apes

3. Baby Driver

4. Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

5. Transformers: The Last Knight

6. 6 Days

7. Wonder Woman

8. Despicable Me 3

9. The Dark Tower

10. Hitman’s Bodyguard

Извор – https://kajgana.com/

Сподели