Најмалку тројца загинати во пукање во училиште во Калифорнија

Најмалку три лица загинаа во пукање кое што се случило во основно училиште во Калифорнија, известуваат западните медиуми.
Од канцеларијата на шерифот на Техама објавија дека помеѓу загинатите е и напаѓачот, кој што отворил оган врз основното училиште.
Според информациите напаѓачот бил застрелан од страна на полицијата, а неколку ученици биле повредени и однесени на болница, додека останатите биле евакуирани.

Powered by WPeMatico

Сподели