МАКЕДОНИЈА ВООРУЖЕНА ДРАМА ВО СКОПЈЕ

На 08.10.2017 година во 21.20 во Единица за информации и команда Скопје, К.С. пријавила дека во обложувалница на ул. „Васил Ѓоргов“ три непознати лица извршиле разбојништво над вработените.

Сторителите со закана со огнено оружје ги одзеле парите од дневниот промет и побегнале  во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Извор – http://sky.mk/

Сподели