ФОТО: Ова беше последното шоу на Алесандра Амбросио за Victoria’s Secret, Адријана Лима ѝ се поклони

Models Alessandra Ambrosio and Lily Aldridge walk the runway during the 2017 Victoria's Secret Fashion Show In Shanghai at Mercedes-Benz Arena on November 20, 2017 in Shanghai, China. (Photo by Frazer Harrison/Getty Images for Victoria's Secret)

Алесандра Амбросио денес дефилираше на својата последна ревија за Victoria’s Secret. 36-годишната Бразилка цели 17 години го разубавуваше шоуто на популарниот бренд за долна облека.

Ревијата во Шангај беше збогување на Амбросио како „ангел“.

Ревијата на VSРевијата на VSРевијата на VSРевијата на VSРевијата на VSРевијата на VSРевијата на VSРевијата на VSРевијата на VS

Во интервју за ET, таа изјавила дека сака да се фокусира на својата линија за костими за капење и актерската кариера.

За време на финалето, Адријана ѝ се поклони на Алесандра и емотивно ја прегрна.

Ревијата на VSРевијата на VS

„Секогаш ќе навивам за вас“ – им рече Алесандра на своите колешки зад сцената.

На забавата по ревијата, Амбросио позираше и со малата ќеркичка Ања.

Ревијата на VSРевијата на VSРевијата на VSРевијата на VS

Алесандра и Адријана Лима се ветеранки на VS, кои имаат најдолг стаж како „ангели“. Сепак, Лима објави дека ќе остане најмалку уште две години, односно до нејзиното 20-то шоу.

Извор – http://www.femina.mk/

Сподели