ФОТО: 24 – годишен прилепчанец загина во тешка сообраќајна несреќа во Прилеп

Фото: Шеталиште

Вечерва околу 17:30 часот се случи тешка сообраќајна несреќа во Прилеп поточно на излезот од градот кај Авто Мото Сојузот.

Според првичните информации на Шеталиште во тешката несреќа загина 24 – годишниот прилепчанец И.В со патничко моторно возило „Хонда Цивик“ со прилепски регистарски таблички удрил во дворот односно во автомобил џип „Ренулат – Дастер“ со скопски регистарски таблички.

Полиција е на местото на несреќата и врши увид.

Извор: Шеталиште

Сподели