ФОТО: Силен земјотрес го погоди југоисточниот дел на Филипините

35
Pernici, Jorgani, Перници , Јоргани

Земјотрес со интензитет од 7,3 степени според Рихтерова скала го погоди денеска југоисточниот дел на Филипините, соопшти Американскиот геолошки институт.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Епицентарот на потресот се наоѓал на длабочина од 617 километри под површина на земјата.

Pernici, Jorgani, Перници , Јоргани
Сподели