Студено време со врнежи од снег

132
Pernici, Jorgani, Перници , Јоргани

Времето денеска ќе биде студено, со локални врнежи од снег. Утринската температура ќе се движи од минус 18 до минус 6 степени Целзиусови, а дневната од минус 10 до минус 3 Целзиусови степени. Ќе дува и умерен северен ветер.

Во источните делови врнежите од снег ќе бидат со умерен, а во останатите делови со послаб интензитет.

Во Скопје слично време, со температура од минус 13 до минус 9 Целзиусови степени.

Pernici, Jorgani, Перници , Јоргани
Сподели