Судијка асистираше за гол во Германија

122

Германската судијка, Бабијана Штајнхаус со асистенција им помогна на Гројетр Фирт да избегнат пораз на гостувањето кај Унион Берлин.

 Судијаката, Бабијана Штајнхаус веќе долго време суди во првата и втората германска лига, па добро и е позната на јавноста. Таа веќе неколку пати од различни причини била во центарот на вниманието, а така беше и изминатиот викенд.
При водство на Унион Берлин од 1-0, домаќините сакајќи да исфрлат една топка од шеснаесетникот, ја погодија судијката па таа несакајќи асистираше до Седар Дурсун кој го изедначи резултатот на 1-1 и донесе бод за Гројтер Фирт.
Домаќините беа бесни на судијката сметајќи дека таа стоела на место каде што не треба да биде и им помогнала на гостите да се спасат од пораз.
https://www.youtube.com/watch?v=AFvvEmeiKVA
Извор :mkd.mk
Сподели