Алкално смуди за идеална pH вредност на организмот

0
126

 

Подгответе го ова смуди кое ја регулира pH вредноста на организмот и ја подобрува функцијата на сите органи, а е одлично и за децата и за возрасните

 

Потребни состојки:

  • 1 помала банана
  • ½ дланка млада блитва
  • ¼ зрело авокадо
  • 1 лажичка семе од сончоглед (лесно мелено)
  • 1 лажичка овесни снегулки (количината зависи од посакуваната густина)

Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и помешајте.

 

Извор:кафепауза