ФОТО: Пилот од Хрватска ги поздрави Скопјани со фотографии од невидливото Скопје

0
101

Пилотот Хрвоје Булиќ од Хрватска ги поздрави Скопјани со неколку фотографии направени од неговото работно место, односно пилотската кабина.

Dragi moji Makedonci, posto ste napravili toliku pomutnju oko slike evo vam ih sve u boljoj rezoluciji, ako tko zeli full verziju neka se javi pa saljem, уживајте! – напиша пилотот на Facebook.

До следните фотографии од работното место на Булиќ, уживајте во песната на Каролина Гочева.