5 Инстаграм профили заради кои ќе посакате веднаш да го посетите Париз

Париз е еден од најубавите градови, кој е карактеристичен по архитектурата, уметноста и романтиката.

5-instagram-profili-zaradi-koi-kje-posakate-vednash-da-go-posetite-pariz-01.jpg

Многумина го посетиле овој прекрасен град на љубовта, но има и такви кои сѐ уште се двоумат иако долго им стои на листата.

Доколку сте од оние кои размислуваат дали да го посетат, следниве Инстаграм профили и фотки со сигурност ќе ве уверат во вистинската одлука.

Од божури, пекари и слаткари, до најдобри француски кафулиња и места за прошетка – постојат стотици причини за да го посетите овој француски град.

Заследете ги следниве 5 Инстаграм профили и со сигурност во наредниот период ќе посакате да отпатувате во Париз:

parisinfourmonths

5-instagram-profili-zaradi-koi-kje-posakate-vednash-da-go-posetite-pariz-02.jpg

patrickcolpron

5-instagram-profili-zaradi-koi-kje-posakate-vednash-da-go-posetite-pariz-03.jpg

paris

5-instagram-profili-zaradi-koi-kje-posakate-vednash-da-go-posetite-pariz-04.jpg

conexaoparis

5-instagram-profili-zaradi-koi-kje-posakate-vednash-da-go-posetite-pariz-05.jpg

parisjetaime

5-instagram-profili-zaradi-koi-kje-posakate-vednash-da-go-posetite-pariz-06.jpg

Извор – http://www.crnobelo.com/

Сподели