ТВ ОРБИС ВО ЖИВО

МАКЕДОНИЈА

Заев: И да не добијам 61 потпис, нема чепкање во Уставот

Лидерот на СДСМ Зоран Заев по завршувањето на средбата со лидерот на ДУИ Али Ахмети во Мала Речица изјави дека ги чека потписите за...

СВЕТ

Четири лица загинаа во самоубиствен бомбашки напад во Пакистан

Најмалку четири лица загинаа денеска во самоубиствен бомбашки напад врз судски комплекс во Пакистан, соопштија официјални претставници. Портпарол на фракцијата на пакистанските талибанци Џамат-ур-Ахрар ја...

Трагедија во Австралија: Мал авион падна врз шопинг центар, петмина загинати

Сите петмина патници загинаа кога мал авион од типот „Бичкрафт“ удри во шопинг центар, веднаш по полетувањето од аеродром во близина на австралискиот град...

СПОРТ

БИЗНИС

Над 600 домаќинства добија субвенции за соларни панели

Над 620 нови домаќинства добија субвенции за инсталирање на сончеи колекторски системи. Министерстовото за економија го објави списокот на добитници по пат на јавно...

СЦЕНА

Таа едноставно зрачи: Ана Николиќ го покажа трудничкото стомаче

Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста во јуни ќе станат родители, а како што пејачката неодамна откри, на свет ќе донесе девојче, за кое...

Украдени интимни фотогрфии од познатата актерка

Хакери упаднале во „облакот“ на Емили Ратајковски и од таму презеле нејзини приватни фотографии на кои таа е разголена. Линкот со повеќе од 200 фотографии,...

Почина познат актер

Глумецот Ворен Фрост, познат по улогите во телевизиските серии „Твин Пикс“ и „Сејнфелд“, почина на 92-годишна возраст по долгогодишно боледување, во својот дом во...

МЕТЕО

Bitola, MK
scattered clouds
0.7 ° C
0.7 °
0.7 °
92%
1.2kmh
44%
Sun
5 °
Mon
6 °
Tue
11 °
Wed
12 °
Thu
10 °

ПЕЛАГОНИЈА НА ДЛАНКА

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА

ЖИВОТ

НАУКА И ТЕХНОЛОГИЈА

МУЗИКА И ФИЛМ

АВТОМОБИЛИ

КУЈНА

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com