A huge collection of 3400+ free website templates, WP themes and more http://jartheme.com/ at the biggest community-driven free web design site.

МАКЕДОНИЈА

Скопје, 21 мај 2016 (МИА) - Врнежите од дожд предизвикаа прелевање на водата на Калковска река на регионалниот пат Удово-Валандово каде има наноси од...

СВЕТ

Најнова вест која ја пренесуваат светските медиуми е дека дошло до експлозија на најголемиот вулкан во Европа – Етна во Италија. https://youtu.be/vY5L48-DbSs

Во авионот на Египет ер пред да се урне во јужен Медитеран имало чад, соопшти француската агенција за истраги на авионски несреќи БЕА. Египетската...

БИЗНИС

Буџетските приходи  подобри од лани. И покрај политичките случувања во наплатата на  даноците и социјалните придонеси нема  проблеми. За првиот квартал  споредено со истиот...
12,322FansLike
59FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

СЦЕНА

Вчера вечер се одржа втората полуфинална вечер од овогодинешното издание на изборот за песна на Евровизија 2016 година. Оваа година Македонија по втор пат ја претставуваше...

Старлетата Тијана Ѓуричиќ позната позната како Кралицата на силиконите иако во јавноста се појави со силиконски усни и бујно деколте, некогаш изгледа сосема поразлично....

Бендот Iron Maiden по повод Денот на продавниците на плочи (Record Store Day)„ кој се одбележува во сабота 16-ти април, ќе го објави специјалното...

ВИДЕО

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com